Výuka v Základní škole a Mateřské škole Jince dle mimořádných opatření

Rubrika Důležité informace

Výuka v Základní škole a Mateřské škole Jince dle mimořádných opatření

Mateřská škola

Na základě jednání rady městyse Jince dne 29. dubna a dne 11. května o znovuotevření byla mateřská škola otevřena od 14. května. Dle mimořádných opatření a požadavků z MŠMT a MZ (z 30. dubna), jsme vytvořili potřebnou dokumentaci k přihlášení, zajistili  informovanost všech rodičů telefonicky, zorganizovali provoz a otevřeli 3 vzdělávací skupiny. Mateřská škola funguje dle opatření vyplývajících z dokumentu: Provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019/2020 vydaného MŠMT.

Počet přihlášených dětí byl k 14. květnu 46. V první den otevření dorazilo pouhých 19 dětí, což vzhledem k naléhání obce a zákonných zástupců dětí  na opětovné otevření mateřské školy všechny překvapilo.

Příprava na přijímací zkoušky

Základní škola se otevřela pro žáky 9. tříd od 11. května. Výuka probíhá ve dvou skupinách 3 dny v týdnu do stanoveného termínu přijímacích zkoušek. Rovněž jako v případě mateřské školy byly provedeny mimořádná opatření dle dokumentu Ochrana zdraví základních škol v období do konce školního roku 2019/2020 vydaného MŠMT (č.j. MSMT-19185/2020-1), rodiče byli informováni telefonicky, zaslanou dokumentací i prostřednictvím webových stránek, měli možnost si osobně vyzvednout tištěné dokumenty ve vestibulu šaten. Žáci byli poučeni o mimořádných hygienických zásadách a pravidlech ve škole.

Výuka I. stupně od 25. května 2020

S blížícím se celostátním termínem otevření základních škol pro I. stupeň vrcholí dle instrukcí MŠMT (Ochrana zdraví základních škol v období do konce školního roku 2019/2020) přípravy a organizace s tím spojené. Rodiče byli informováni telefonicky, zaslanou dokumentací a prostřednictvím webových stránek. Měli možnost si osobně vyzvednout tištěné dokumenty ve vestibulu šaten. Přijati byli žáci, jejichž rodiče odevzdali kompletní požadovanou dokumentaci do pondělí 18. 5. 2020. Žáci budou poučeni o mimořádných hygienických zásadách a pravidlech ve škole.

Od 25. května bude otevřeno 6 studijních skupin s maximální kapacitou 15 žáků. Ve stejných skupinách bude probíhat také stravování ve školní jídelně a odpolední družina. Příchody žáků do školy jsou rozdílné, stejně jako začátky vyučování, velké přestávky a čas stravování. Rodiče obdrží přesný harmonogram a mimořádný rozvrh výuky svých dětí a budou požádáni o přesné  dodržování harmonogramu příchodu do školy. Harmonogram je nutné přesně dodržovat z důvodu, aby se minimalizovalo potenciální setkávání žáků z rozdílných skupin. Pedagogové i provozní zaměstnanci byli proškoleni z hlediska mimořádných opatření týkajících se provozu školy. Vstup rodičům a cizím osobám do budov školy nebude umožněn a vyzvedávat žáky ze školní družiny bude možné pouze prostřednictvím personálu na recepci školy u vchodu do šaten. Provoz školy je od *7:40-8:20 (záleží na začátku jednotlivé skupiny) do 16.30.

Hygienické zásady a pravidla ve škole jsou posílena dle pokynů MŠMT. Žáci budou prokazatelně poučeni v úvodní hodině. Každý žák bude mít na den min. tři roušky a sáček na jejich uložení. Snažíme se učinit vše pro ochranu zdraví žáků a zaměstnanců.

V neustále se měnící situaci je nutné sledovat oficiální informace na webových stránkách školy ZŠ Jince https://www.zsjince.cz/. Dále MZ ČR,  MŠMT a jiná závazná opatření státních orgánů.

Dne 18. května 2020

Mgr. Petr Brychta, Ph.D.