Atletika v ZŠ

Podzimní dny na školách patří královně sportu. Ani na naší škole tomu nebylo jinak. Žáci se po intenzivní přípravě v hodinách tělesné výchovy zúčastnili atletického dne, kde poměřovali své síly se svými vrstevníky v běhu na 60 m, hodu míčkem či granátem, skoku dalekém a běhu na 500 nebo 1000 m. Musím říci, že většina žáků přistoupila k jednotlivým disciplínám velmi zodpovědně. Motivací některým byla budoucí reprezentace školy v přespolním běhu, některým postačilo jen utkat se se svými spolužáky, popřípadě zjistit, jak „na tom vlastně jsem“.

26. září na základě výsledků z atletického dne odjelo 32 žáků naší školy utkat se ve vytrvalosti s žáky okresu Příbram. Na Nový rybník se sjelo přes 500 vytrvalců, kteří chtěli „urvat“ ve svých kategoriích co nejlepší výsledek. Ten se nejlépe povedl týmu chlapců 4. a 5. ročníku (II. kategorie) ve složení Marek Veselý, Jiří Ortman a Jakub Majer, kteří vybojovali v těžké konkurenci 2. místo ze 17 škol. Pozadu nezůstaly ani dívky v téže kategorii, které doběhly na 6. pozici a dívky III. kategorie (6. – 7. ročník), které o sobě daly vědět 9. místem. V jednotlivcích byla nejúspěšnější závodnicí Andrea Škrabalová, která doběhla na 5. místě z 51 závodnic.

Všem běžcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na další sportovní zápolení. Třeba i v rámci olympijského víceboje, kterého se naše škola po loňském získání Zlaté medaile, opět účastní.

Ivana Chocholová