Úspěch v plavecko-běžeckém poháru – 4 medaile pro ZŠ Jince!

V pátek 17. května se 13ti členné družstvo vypravilo do Příbrami, kde se konalo okresní kolo plavecko-běžeckého poháru. Závod již po několikáté připravuje Středočeský kraj a naše škola se ho zúčastnila poprvé. Závodilo se v osmi kategoriích, žáci 1. stupně plavali 50 m a běželi 500 m, ti starší museli již zdolat vzdálenost 100 m a uběhnout 1 km. V běžeckém závodu se startovalo Gundersenovou metodou – závodníci startovali v pořadí daném výsledkovou listinou z plaveckého závodu takovou časovou ztrátou na prvního, s jakou doplavali v plaveckém závodě. Ambice nebyly velké, proto zisk čtyř medailí v týmu vyvolal vlnu nadšení.  V kategorii chlapců 1. – 3. tříd byl na třetím místě úspěšný Filip Macek (2. tř.), který dokonce v bazénu nechal za sebou všechny soupeře.  Matěj Sedláček (5. tř.) předvedl skvělý výkon v běhu a zajistil si tak bronzovou medaili. Běžecky se také prosadili Matěj Hubrt (8. tř.) a Václav Vejr (9. tř.), kteří brali stříbro a bronz. Velkou pochvalu si zaslouží i David Fenik (8. tř.), kterému se po trápení v bazénu a velké ztrátě podařilo díky famóznímu běhu probojovat na celkové 5. místo. V týmu byla skvělá atmosféra a věřím, že si závod všichni užili. Velmi mě těší, že všichni bojovali tzv. až na krev. Díky za vzornou reprezentaci školy.

Ivana Chocholová