Putovní výstava HOLOCAUST

 Rubrika Z naší školy

Dne 29. 3. 2019 navštívili žáci 9. třídy putovní výstavu HOLOCAUST ve výstavní síni Starého zámku v Hořovicích. Fotografie a spousta dalších dokumentů nám znovu připomněly smutné období v historii našeho národa. Mnichovskou dohodu, následnou okupaci naší vlasti německou armádou, život v protektorátu a hlavně mezinárodní zločin vyhlazování příslušníků národních, etnických, rasových nebo náboženských skupin s cílem tyto skupiny zcela či částečně zlikvidovat v nacisty zřízených koncentračních táborech.  Nejvíce žáky zaujaly dochované dopisy vězňů o podmínkách v lágrech, o mučení lidí a praktikách nacistického „ lékaře“ Mengeleho, jenž prováděl pokusy na živých lidech, dále fotografie zobrazující hromady těl umučených lidí,  číselné údaje o počtu obětí atd. Výstavu zajímavým výkladem doplnila p. uč. Pospíšilová. Také jsme si připomněli naši loňskou exkurzi do památníku v Lidicích, kde jsme měli možnost hovořit s paní, která likvidaci Lidic a koncentrační tábor přežila. I když se o genocidě dochovaly jasné důkazy, najdou se jedinci, kteří ji zpochybňují. Je proto nutné stále nejen žákům připomínat pohnutý osud našeho národa za života v totalitě a to nejen té nacistické.

Organizace: Mgr. J. Šmejkalová, Mgr. Olga Pospíšilová

Poslední články

Zanech komentář

Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání