Mezinárodní kuchyně ve školní jídelně – tematické týdny

Rubrika Důležité informace

Vážení rodiče,

chtěli bychom Vás a Vaše děti jako strávníky školní jídelny informovat o inovaci nabídky našeho jídelníčku. Každý první celý týden v měsíci budeme nabízet ochutnávku mezinárodní kuchyně. Pokud bude mít vaše dítě o dané jídlo zájem, zvolí si v uvedeném týdnu oběd č. 2.

V tradičních cizích kuchyních je spousta vhodných a zdravých jídel různých chutí a vůní, které stojí za to ochutnat. Týden v měsíci únoru bude inspirován italskou kuchyní.

Rigatoni s vepřovým ragú (olivový olej, vepřové maso, cibule, konzervovaná rajčata, rajčatový protlak, těstoviny penne, parmazán.

Lasagne Bolognese (pláty těstovin lasagne, boloňská omáčka – cibule, rajčata, olivový olej, česnek, bazalka, rajský protlak, hovězí maso, sýrová omáčka, klademe na sebe vrstvy a zapečeme).

Římské těstoviny (těstoviny, šunka, žampióny, tomatová omáčka – sypeme sýrem).

Neapolský těstovinový salát (těstoviny, mrkev, šunka, paprika, italská zálivka).

Špagety po italsku (vepřové maso, kečup, lečo, špagety, kapie, sýr).

Věříme, že tuto novinku uvítáte jako zpestření jídelníčku a poznání odlišných ingrediencí a kombinací, než jaké známe z naší české kuchyně.

autor: Špalková Iveta – vedoucí ŠJ